Dzwiek

Zapraszamy Państwa na wypoczynek pośród lasów i stawów na urokliwej ziemi ŚWIĘTOKRZYSKIEJ, na dawnym szlaku królewskim KRAKÓW - SZYDŁÓW - SANDOMIERZ. W naszym Gospodarstwie Rybackim oferujemy komfortowe domki gościnne z własnym molo i strzeżonym parkingiem. Dysponujemy miejscem przystosowanym do postawienia przyczep campingowych i camperów.

Gospodarstwo to posiada 23 stawy o różnych kształtach, z wyspami leśnymi oraz zatokami. Część stawów jest dobrze zarybionych i przeznaczonych na wędkowanie przez cały rok. Łowisko karpiowe: karp  1-30kg, amur 2-15kg, tołpyga 2-15kg, jesiotr, łowisko spiningowe: szczupak 1-15kg, sandacz 2-10kg, sum 3-20kg, łowiska mieszane z mniejszymi okazami jak i również z białą rybą.

Posiadamy własną sieć dróg wewnętrznych położonych między stawami, połączonych z duktami leśnymi sąsiadującymi bezpośrednio z naszym Gospodarstwem. Teren naszego Gospodarstwa stanowi wyjątkowy klimat jaki stwarza środowisko stawów położonych wśród lasów, obfitujących w różne gatunki ptaków, dzikich zwierząt i ryb. W którym warto spędzić wolny czas o kazdej porze roku i na pewno znajdą Państwo u nas Spokój i wspaniałe warunki do wypoczynku.

 

Galeria Zdjęć

Zobacz także:

Odwiedzin: 44463

Kompleks naszych stawów rybnych napełniony jest wodą źródlaną. O jakości wody świadczy bujnie tu występująca roślinność wodna i błotna. Obok pospolitych roślin wodnych takich jak: strzałka wodna, moczarka kanadyjska, rogatek sztywny. Spotkać tu można gatunki chronione, grzybienie białe i grążela żółtego. Grzybienie białe są jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków roślin wodnych zakorzenionych, o liściach pływających o pięknym dużym kwiecie.

Z ptaków tutaj bytujących zaobserwować można Błotniaka stawowego, który gnieździ się corocznie na półwyspie między dwoma urokliwymi stawami. Zobaczyć również można czaple siwą i białą, łabędzia niemego, mewy śmieszki, czajki, różne gatunki kaczek i trzciniaków oraz wiele innych rzadkich gatunków ptaków jak na przykład zimorodek.

 

Nasze gospodarstwo rybackie zajmuje się hodowlą ryb: karpia, amura, lina, suma, szczupaka. Hodowla ryb w naszym gospodarstwie jest ekologiczna, prowadzona od wylęgu, oparta na tradycyjnej hodowli sprzed wielu dziesięcioleci. Ryby karmione są naturalnymi pokarmami. Dzięki odpowiednim zabiegom, dobremu stanowi technicznemu naszych stawów smak ryb jest wyjątkowy.

Na miejscu oferujemy Państwu zakup żywych ryb i według życzenia patroszymy je. Filetujemy, wędzimy, smażymy. Oferujemy także transport żywych ryb w dowolne miejsce w specjalnych zbiornikach z podawanym tlenem.    Gospodarstwo rybackie "Toporów" , Wakacje z wędką    Wakacje także można wspaniale spędzić w Polsce. Czas wolny nad wodą. Gospodarstwo agroturystyczne położone w województwie Świętokrzyskim. Nie daleko miejscowości uzdrowiskowych takich jak: Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Stawy hodowlane są dobrze zarybione i dla wprawnego wędkarza nie jest problemem złowić piękną sztukę. Wędkowanie u nas to przyjemność. Domki letniskowe są bardzo wysokiej klasy. Każdy pokój i domek ma swoją łazienkę. Jest piękne molo, rowerek wodny. Stawy rybne mają unikalny klimat dzięki otoczeniu lasów. Można powiedzieć że jest tu luksusowa agroturystyka.  Domki letniskowe są nad samą wodą. Pole campingowe jest przystosowane do postawienia samochodu typu camper. A także przyczepy kempingowej. Jesteśmy przekonani że wrócicie jeszcze do naszego gospodarstwa agroturystycznego. Prowadzimy wynajem domków letniskowych. W domkach są kominki. Można zjeść wcześniej złowioną rybę. Upiec na grillu, bądź uwędzić. Jest piękne miejsce na ognisko. Wędzarnia ostro pracuje. Najlepiej smakuje wędzony szczupak i amur. W gospodarstwie jest pięknie o każdej porze roku. W lecie jest cudownie, jesień jest urocza.