Dzwiek

Zapraszamy Państwa na wypoczynek pośród lasów i stawów na urokliwej ziemi ŚWIĘTOKRZYSKIEJ, na dawnym szlaku królewskim KRAKÓW - SZYDŁÓW - SANDOMIERZ.

  W naszym Gospodarstwie Rybackim oferujemy komfortowe pawilony gościnne z własnym molo, oraz pokoje 2 osobowe z łazienkami i strzeżony parking. Dysponujemy miejscem przystosowanym do postawienia przyczep campingowych i camperów. Gospodarstwo to posiada 23 stawy o różnych kształtach, z wyspami leśnymi oraz zatokami. Część stawów jest dobrze zarybionych i przeznaczonych jako łowiska na wędkowanie przez cały rok.
Łowiska z drapieżnikami - 3-18kg: sandacz, okoń, szczupak, sum
Łowiska karpiowe - 5-27kg: karp (sazan), amur
Łowiska mieszane - 1-2,5kg: karp, leszcz, płoć, amur, tołpyga, jaź, szczupak, sandacz
Posiadamy własną sieć dróg wewnętrznych położonych między stawami, połączonych z duktami leśnymi sąsiadującymi bezpośrednio z naszym Gospodarstwem.

Teren naszego Gospodarstwa Rybackiego stanowi wyjątkowy klimat jaki stwarza środowisko stawów położonych wśród lasów, obfitujących w różne gatunki ptaków, dzikich zwierząt i ryb. W którym warto spędzić wolny czas o każdej porze roku i na pewno znajdą Państwo u nas Spokój i wspaniałe warunki do wypoczynku.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!
    Dla prawdziwego wędkarza, liczą się tylko wakacje z wędką. Dobra wędka, szybki kołowrotek. Tylko znaleźć odpowiednie miejsce do łowienia ryb i można wypoczywać na łonie natury.  Wynajem pod nocleg luksusowych domków letniskowych jest prowadzony przez cały rok. A gdzie pojechać na wakacje w Polsce jak nie do nas? Jest to jedyne ekskluzywne gospodarstwo agroturystyczne w woj. Świętokrzyskim. Pomyślcie, jak cudownie będzie po noclegu w pięknym pokoju. Wybrać się na łowisko wraz z rodziną. Tam w towarzystwie ptaków i w ciszy, powędkujecie. A pod wieczór na grillu. Przygotujecie wcześniej złowionego karpia, bądź amura. Najbliższe duże miasto naszych stawów rybnych są to Kielce, a mniejsze miasto to Busko-Zdrój. Od Krakowa (Małopolskie) dzieli nas odległość 110km. Gdy nas odwiedzicie, już pójdą w zapomnienie wakacje za granicą. I zniknie dylemat: gdzie się udać na urlop? Czy: gdzie wyjechać na wczasy? Dla osób lubiących kąpiele, a w czasie wakacji któż ich nie lubi. Pomiędzy stawami hodowlanymi jest usytuowane kąpielisko z piaszczystą plażą. Oczywiście tylko dla osób które nie boją się ugryzienia przez szczupaka, czy sandacza. To oczywiście żart. Dla amatorów ognisk, jest kilka przygotowanych specjalnie na tą okazję miejsc. Szukamy dla Was najlepszych rozwiązań. Abyście odpoczywali w jak najbardziej komfortowych warunkach. Nad wodą można rozłożyć leżaki i się śmiało opalać. A słońce tu w lecie, bardzo mocno grzeje. Gdzie na ryby dzisiaj pójdziesz?

 

Galeria Zdjęć

Zobacz także:

Odwiedzin: 39857

Kompleks naszych stawów rybnych napełniony jest wodą źródlaną. O jakości wody świadczy bujnie tu występująca roślinność wodna i błotna. Obok pospolitych roślin wodnych takich jak: strzałka wodna, moczarka kanadyjska, rogatek sztywny. Spotkać tu można gatunki chronione, grzybienie białe i grążela żółtego. Grzybienie białe są jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków roślin wodnych zakorzenionych, o liściach pływających o pięknym dużym kwiecie.

Z ptaków tutaj bytujących zaobserwować można Błotniaka stawowego, który gnieździ się corocznie na półwyspie między dwoma urokliwymi stawami. Zobaczyć również można czaple siwą i białą, łabędzia niemego, mewy śmieszki, czajki, różne gatunki kaczek i trzciniaków oraz wiele innych rzadkich gatunków ptaków jak na przykład zimorodek.

 

Nasze gospodarstwo rybackie zajmuje się hodowlą ryb: karpia, amura, lina, suma, szczupaka. Hodowla ryb w naszym gospodarstwie jest ekologiczna, prowadzona od wylęgu, oparta na tradycyjnej hodowli sprzed wielu dziesięcioleci. Ryby karmione są naturalnymi pokarmami. Dzięki odpowiednim zabiegom, dobremu stanowi technicznemu naszych stawów smak ryb jest wyjątkowy.

Na miejscu oferujemy Państwu zakup żywych ryb i według życzenia patroszymy je. Filetujemy, wędzimy, smażymy. Oferujemy także transport żywych ryb w dowolne miejsce w specjalnych zbiornikach z podawanym tlenem.    Gospodarstwo rybackie "Toporów" , Wakacje z wędką    Wakacje także można wspaniale spędzić w Polsce. Czas wolny nad wodą. Gospodarstwo agroturystyczne położone w województwie Świętokrzyskim. Nie daleko miejscowości uzdrowiskowych takich jak: Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Stawy hodowlane są dobrze zarybione i dla wprawnego wędkarza nie jest problemem złowić piękną sztukę. Wędkowanie u nas to przyjemność. Domki letniskowe są bardzo wysokiej klasy. Każdy pokój i domek ma swoją łazienkę. Jest piękne molo, rowerek wodny. Stawy rybne mają unikalny klimat dzięki otoczeniu lasów. Można powiedzieć że jest tu luksusowa agroturystyka.  Domki letniskowe są nad samą wodą. Pole campingowe jest przystosowane do postawienia samochodu typu camper. A także przyczepy kempingowej. Jesteśmy przekonani że wrócicie jeszcze do naszego gospodarstwa agroturystycznego. Prowadzimy wynajem domków letniskowych. W domkach są kominki. Można zjeść wcześniej złowioną rybę. Upiec na grillu, bądź uwędzić. Jest piękne miejsce na ognisko. Wędzarnia ostro pracuje. Najlepiej smakuje wędzony szczupak i amur. W gospodarstwie jest pięknie o każdej porze roku. W lecie jest cudownie, jesień jest urocza.